Doradca premiera ds. Covid-19, Andrzej Hoorban, przyznał w mediach, że pierwszy gwałtowny wzrost zachorowań był 15 września. To właśnie dzieci, a potem ich rodzice – potwierdził doradca. W ten sposób potwierdził winę ministra edukacji narodowej. To MEN dopuściło do otwarcia szkół. Ministrem był wtedy Dariusz Piontkowski, szef struktur PiS na Podlasiu.

Grozi mu odpowiedzialność karna i wiele lat więzienia. Mówi o tym m.in. art. 165 kodeksu karnego, który mówi o sprowadzaniu a niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach. Okolicznością obciążającą Piontkowskiego jest tu jego zaangażowanie w kampanię Dudy. Zamiast zajmować się ratowaniem edukacji i zdrowia oraz życia ludzi, zmarnował czas na politykę.

Reklamy

Na ławie oskarżonych zasiądzie nie tylko Piontkowski. Decyzje polityczne w tej sprawie musiał podejmować Jarosław Kaczyński a był przy tym zapewne Mateusz Morawiecki.

źródło: Facebook

 

 

Poprzedni artykułKaczyński chce zmian w policji. Pretekstem do zwolnienia komendanta głównego jest wczorajszy Marsz Niepodległości
Następny artykułDziennikarze poturbowani przez policję. Tak kończy się oddanie władzy w ręce szaleńców