Zamieszki na ulicach Warszawy pokazują, do jakiego stopnia rząd Prawa i Sprawiedliwości utracił kontrolę nad sytuacją w Polsce. I jednocześnie jak bardzo zamieszki, których byliśmy świadkami w środę, są efektem jego polityki.

Reklamy

– Wydarzenia z ulic Warszawy pokazują, że niestety, gdy rządzący dopuszczają do tego, by na ulice wychodziły hordy agresywnych bandytów, kraj pogrąża się w coraz większym chaosie – komentował sytuację Borys Budka z Koalicji Obywatelskiej.

– […] Jarosław Kaczyński rozochocił zwykłych, pospolitych bandytów, którzy na początku udawali, że będą bronić jakichś wartości, a wczoraj pokazali, o co im tak naprawdę chodzi – o demolowanie, atakowanie niewinnych ludzi, podpalanie miejsc, które im się nie podobają. Zamiast walczyć z bandytami, polska policja pałuje zwykłych dziennikarzy, polska policja atakuje nie bandytów, a strzela do dziennikarzy. Niestety to jest wynikiem olbrzymiego chaosu, za który odpowiada obecna władza – dodał.

– Za ten chaos całkowitą odpowiedzialność ponosi pan premier (Mateusz) Morawiecki i Jarosław Kaczyński, który – gdyby miał odrobinę honoru – to podałby się dziś do dymisji. Bo ostatnie dni pokazują, że wobec braku pomysłu na Polskę, jedyną receptą tego rządu jest pogłębianie chaosu – uważa Budka.

Poprzedni artykułCzas skończyć poważnie traktować PiS. Oni ciągle kłamią i nie chcą wziąć odpowiedzialności za swoje czyny i słowa
Następny artykułWłaśnie ruszył polexit? Morawiecki skierował list do przywódców unijnych strasząc vetem