Kolejne odsłona afery PiS

Reklamy

Mecenas Roman Giertych przekazał na Facebooku, że w udostępnionym przez niego nagraniu „Adam Hofman i jego współpracownik proponują (Leszkowi Czarneckiemu) formalne lub nieformalne zatrudnienie Michała Krupińskiego”. „Fragment rozmowy za zgodą mego Mocodawcy udostępniam, aby nikt nie zarzucał, że mijam się z prawdą” – dodał. Adwokat poinformował, że zawiadomi organy ścigania o popełnieniu przestępstwa korupcyjnego w opisanej sprawie.

„Do zatrudnienia Michała Krupińskiego nie dochodzi. Tydzień po spotkaniu Zbigniew Ziobro publicznie oświadcza, że chce aresztować L. Czarneckiego i wystawić za nim list gończy” – pisze Giertych. Były polityk przypomniał, że 15 października doszło do jego zatrzymania, dzień przed sprawą Leszka Czarneckiego. Miał na niej ujawnić dowody złożonej mu oferty korupcyjnej z powołaniem się na wpływy u Ziobry.

Agenci CBA – jak twierdzi adwokat – szukali u niego wyłącznie taśm. Giertych dodał, że dalsze dowody może przekazać komisji śledczej.

Żródło: onet.pl

Poprzedni artykułKulisy śledztwa wobec Mecenasa Giertycha. „To nie poznański prokurator napisał zarzuty, to nie jego poziom intelektualny”
Następny artykułZiobro zakwestionował premierostwo Morawieckiego?