Zwracam się do Was w kolejną miesięcznicę uchwalenia zbrodniczej ustawy represyjnej. Nieodwracalne jej skutki to 61 ofiar śmiertelnych (samobójstwa, zawały, udary, odstawienie leków, a nawet odstawienie pożywienia); oraz około 1500 osób, które zmarły wskutek upływu czasu, nie doczekawszy sprawiedliwości – pisze Andrzej Rozenek w liście do osób represjonowanych odebraniem emerytur przez PiS.

Rozenek, który od lat walczy o prawa funkcjonariuszy do przywrócenia godnych emerytur, nie zgadza się na odpowiedzialność zbiorową. Uważa, że jeśli ktoś popełnił przestępstwo to zasłużył na surową karę, ale tysiące ludzi poszkodowanych ustawą nie zrobiło nic złego – służyli w PRL a potem w wolnej Polsce z pełnym oddaniem, osiągając wielokrotnie wielkie sukcesy, jak bohaterowie znanej z filmu operacji Samum. Dzięki takim ludziom wolna Polska osiągnęła ogromne korzyści, jak choćby umorzenie części długu czy szacunek sojuszników.
PiS to wszystko zniszczył i naraził tysiące ludzi na głód, niedostatek a w wielu przypadkach skazał na śmierć. Mówi o tym m.in. film Listy Śmierci:


 

Poprzedni artykułPolacy apelują do dziennikarzy: przestańcie tolerować kłamstwa PiS, przerywajcie konferencje prasowe!
Następny artykułZdzisław Czarnecki: Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP zrzesza ponad 50 tysięcy osób. Nie można nas ignorować!