Senator Michał Kamiński o Morawieckim: Kukiełka

Senator Michał Kamiński, znany z ostrych ocen i trzeźwego spojrzenia na rzeczywistość polityczną nie ma wątpliwości, że rzeczywistą władzę w Polsce stanowi Jarosław Kaczyński. We wczorajszym programie Tomasza Lisa nazwał Mateusza Morawieckiego malowanym premierem, kukiełką. I wskazywał na kryzys władzy, który musi skończyć się upadkiem tego rządu.

Kamiński jest gorącym orędownikiem przejęcia władzy przez odpowiedzialną opozycją. Szeroka koalicja sił, którym zależy na wyjściu Polski z kryzysu powinna stworzyć własny rząd i obalić PiS w Sejmie – uważa senator. Wskazuje też na konieczność znalezienia premiera, który łączyłby wszystkie środowiska. Kto nim może zostać? Na dzisiaj za wcześnie by mówić o nazwiskach, ale takie osoby są.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Być może premierem mógłby zostać marszałek Tomasz Grodzki, ale to nie jedyna opcja. Na pewno musiałby to być rząd fachowców i ekspertów, który skupiłby się na kluczowych wyzwaniach dnia dzisiejszego, czyli obniżce podatków, uproszczeniu prawa, natychmiastowym wzmocnieniu służby zdrowia, naprawieniu edukacji ale też komisji do spraw rozliczeń przestępstw, które popełnili ludzie władzy.

źródło: Twitter