Odjazd rzecznika

Reklamy

“Nie ma możliwości, żeby ktoś wchodził i próbował odbierać pałki teleskopowe. Zwłaszcza, jeżeli widzimy dużych mężczyzn, a część z nich posiada już na wierzchu konkretne opaski z napisem <policja>” – tłumaczył rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji Sylwester Marczak. Komentował w ten sposób środowe manifestacje w Warszawie. Jak dodał, “policjant używa pałki teleskopowej, ponieważ ktoś tę pałkę próbuje mu wyrwać”. – To też jest powód, dlaczego policjanci konkretnie w tym przypadku używają pałki teleskopowej – mówił.

Protest Strajku Kobiet pod hasłem “Blokada Sejmu” rozproszył się w środę wieczorem na ulicach Warszawy. Kamery TVN24 zarejestrowały między innymi sytuację, gdy w tłumie doszło do przepychanek, a do akcji wkroczyli zamaskowani mężczyźni z pałkami teleskopowymi i gazem łzawiącym. Część miała odblaskowe opaski z napisem “policja” na ramieniu, ale nie wszyscy.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak przyznał, że to nieumundurowani policjanci.

Źródło: tvn24.pl

Poprzedni artykułNie będziecie bić kobiet metalowymi pałkami! Michał Szczerba złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa
Następny artykułLewica i Koalicja Obywatelska razem: Jest wotum nieufności wobec Jarosława Kaczyńskiego.