Władysław Kosiniak-Kamysz zaapelował do rządu aby szczepionka na COVID-19 dostępna była za darmo dla każdego Polaka i żeby była dobrowolna. Jednocześnie wskazał, że ciężar edukacji obywateli w zakresie szczepień muszą wziąć na siebie media publiczne. Prezes PSL ujawnił również, iż powołał zespół ekspertów, którzy zajmują się problematyką zwalczania skutków pandemii koronawirusa w zakresie służby zdrowia, gospodarki, edukacji oraz innych ważnych obszarów życia kraju.

Propozycja PSL, by każdy otrzymał bezpłatną szczepionkę i mógł zdecydować czy się szczepić wychodzi naprzeciw postulatom lekarzy a jednocześnie pozostawia decyzję o szczepieniu w rękach ludzi. To bardzo dobry pomysł – komentują obserwatorzy życia politycznego w Polsce. I podkreślają, że Kosiniak-Kamysz robi to co, czym dawno powinien zająć się rząd. Walka ze skutkami pandemii musi być bowiem priorytetem każdej odpowiedzialnej władzy.

Reklamy

Koszt szczepionki to maksymalnie 150 złotych za osobę. Dlaczego PiS nie chce, by była powszechnie dostępna za darmo dla wszystkich? Czy życie ludzkie jest dla nich mniej warte – pytają ludowcy.

źródło: RMF FM / Twitter

Poprzedni artykułPiS przejmuje administrację. Chce całkowicie upartyjnić urzędy
Następny artykułTen sondaż mówi wszystko. Polacy chcą powiązania funduszy UE z praworządnością