Polacy umierają dziś głównie na niewydolność systemu. Odpowiada za to PiS

Krążące po sieci relacje medyków wskazują wprost, Polacy umierają dziś głównie na niewydolność systemu… ochrony zdrowia. Państwo abdykowało ze swojej podstawowej funkcji, czyli obrony życia obywateli. Władza woli dziś bronić siebie i swojej bezkarności – napisał Marek Belka.

Były premier słusznie diagnozuje problem. PiS przez pięć lat nie zrobił nic, by naprawić bolączki systemu opieki zdrowotnej. Oprócz problemów, które w nim były, pojawiły się nowe. Nieudolność, korupcja, kolesiostwo – a to tylko kilka z bardzo długiej listy.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

System jest niewydolny a ludzie umierają przed szpitalami. Kiedyś było to nie do pomyślenia…

Władza woli dziś bronić siebie i swojej bezkarności nawet kosztem wyjścia Polski z UE, osłabienia, czy wręcz zdławienia gospodarki, bronić swojej bezkarności poprzez wprowadzenie zamordyzmu i “pałowania” ludzi na ulicach i na protestach przeciw “ich” rządom.” – skomentował wypowiedź Belki jeden z internautów.