Adam Niedzielski, szef Ministerstwa Zdrowia w rozmowie z portalem Medonet przyznaje, że rząd został całkowicie zaskoczony rozwojem epidemii w Polsce. Przyznał także, że sytuacja służby zdrowia jest wyjątkowo ciężka.

– Nie spodziewałem się jednak, że tak szybko, czyli zaledwie dwa miesiące po objęciu urzędu, będę musiał zajmować się po pierwsze tylko i wyłącznie COVID-19, a po drugie, że eskalacja pandemii koronawirusa będzie tak duża – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Reklamy

– Mimo że mam do dyspozycji cztery zewnętrzne zespoły analityczne, co oznacza cztery modele rozwoju pandemii, żaden z nich nie przewidział takiego skoku zakażeń – dodał.

– Jeszcze niedawno granica 10 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem dziennie wydawała się abstrakcyjnie wysoka, a z dzisiejszej perspektywy uważamy ją za bezpieczny poziom – próbował wytłumaczyć brak wyobraźni urzędników Niedzielski.

Poprzedni artykułTen sondaż mówi wszystko. Polacy chcą powiązania funduszy UE z praworządnością
Następny artykułMorawiecki jak Jan Paweł II. Proboszcz wstawił w kościele pamiątkową tablicę z okazji wizyty szefa rządu PiS