Uwolnić Agatę!

Reklamy
APEL DO KOLEGÓW DZIENNIKARZY, FOTOREPORTERÓW I OPERATORÓW TV
W ostatnich tygodniach obserwujemy kolejne próby ograniczenia wolności mediów przez, wykonującą rozkazy władzy, przez Policję. Najpierw blokowanie dostępu do miejsc zdarzeń, które powinny być relacjonowane i transmitowane przez media. Potem ataki funkcjonariuszy na dziennikarzy i fotoreporterów wykonujących swoją pracę – używanie wobec nich siły fizycznej i gazu łzawiącego.
Dziś przekroczona została kolejna granica – podczas protestu pod siedzibą MEN, policjanci zatrzymali i przewieźli na komendę fotografkę Agatę Grzybowską. W trakcie interwencji Agata Grzybowska mówiła funkcjonariuszom, że reprezentuje media i okazała legitymację prasową. Fotografka pracuje dla agencji RATS, współpracuje także z “Gazetą Wyborczą” oraz Associated Press. Jest laureatką wielu nagród w konkursach fotograficznych, była kilkakrotnie nominowana do nagrody Grand Press Foto.
Kategorycznie domagamy się od Policji natychmiastowego zwolnienia Agaty Grzybowskiej oraz zaprzestania działań ograniczających wolność mediów i możliwość pracy dziennikarzy – napisała Bianka Mikołajewska.
https://twitter.com/BartStaszewski/status/1330928186826297346

Źródło: Twitter

Poprzedni artykułZabójcza gra rządu w statystyki. Robią coraz mniej testów
Następny artykułBRUTALNE ZATRZYMANIE DZIENNIKARKI! Mamy film z tego zdarzenia!