Opozycja zyskuje, PiS traci. Najnowszy sondaż

Przełomowy sondaż dla opozycji

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


27 proc. dla PiS, 25 proc. dla KO, 14 proc. dla Polski 2050 – tak wyglądają wyniki najnowszego sondażu Kantar dla “Faktów” TVN i TVN24.

Dwie siły opozycyjne mają więc razem o kilkanaście procent lepszy wynik niż PiS. Co na to szef klubu KO Cezary Tomczyk? – Zawsze byłem zwolennikiem tego, by ten projekt polityczny był jak najszerszy i w tej sprawie nic się nie zmieniło. Pewnie będzie łatwiej podejmować decyzje, kiedy będziemy wiedzieli, według jakich reguł i kiedy mają odbyć się wybory. Jeśli pyta mnie pan o osobiste zdanie, jestem absolutnie zwolennikiem wspólnego bloku. Uważam, że tylko duży blok jest w stanie pokonać duży blok po drugiej stronie – komentował.

– PiS może jest dziś w słabszej formie, ale ma za sobą ogromną maszynę propagandową, która za miliardy publicznych pieniędzy de facto przeprowadza im kampanię wyborczą. Gdyby w Polsce telewizja i prokuratura były niezależne, to jestem przekonany, że PiS miałoby dziś 5-7 proc. Bo z jednej strony połowa PiS-u siedziałaby w więzieniu, z drugiej – moglibyśmy o tym usłyszeć w mediach publicznych – dodał Tomczyk.

Źródło: wp.pl