[Counter-Box id="1"]

Krzysztof Hetman: premier Morawiecki wziął za zakładników prawie 40 mln Polaków

Reklamy

– Obłąkany Jarosław Kaczyński nawołuje do wojny domowej. A obłąkany Zbigniew Ziobro nawołuje do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Tych dwóch fanatyków pcha Polskę w jakieś odmęty absurdu – mówi Krzysztof Hetman, wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Europoseł PSL i wiceprezes tej partii nie oszczędza Morawieckiego, Kaczyńskiego i Ziobry za zapowiedź zawetowania budżetu Unii Europejskiej. – Polska gospodarka i system ochrony zdrowia zostałyby zasilone kwotą blisko 64 mld euro. Odrzucenie takiego wsparcia w dobie tak głębokiego kryzysu to czysto szaleńczo-obłąkańcze postępowanie – uważa Hetman.

Polityk przypomina, że Komisja Europejska zamówiła 300 mln szczepionek na koronawirusa. – To jeśli zawetuje budżet, to za co kupimy te szczepionki? – zastanawia się europoseł. – Widać, że PiS stał się taką neobolszewicką partią. Jeśli premier mówi w polskim Sejmie o oligarchach europejskich, to jest to czysta hipokryzja. Mówi to facet, który zarobił miliony złotych w zachodniej bankowej korporacji – mówi Hetman.

Źródło: onet.pl

Poprzedni artykułRząd PiS tworzy wielką bazę prywatnych kont bankowych. Będą mogli sprawdzić każdą transakcję
Następny artykułRzeczywiste nazwy funkcji rządu: pierwszy kłamca, wicepremier do bicia kobiet, minister spraw wypitych