Kaczyński przekroczył uprawnienia. Jest zawiadomienie do prokuratury

Kaczyński odpowiedzialny za działania policji?

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Składamy zawiadomienie do prokuratury o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego w sprawie tego, co dzieje się na ulicach Polski, w sprawie protestów, w sprawie wysyłania policji na ludzi, bicia pałką teleskopową kobiet” – poinformował szef klubu KO Cezary Tomczyk. Dodał, że lider PiS przekroczył uprawnienia i przy udziale policji systemowo niszczy protesty społeczne.

Zdaniem Tomczyka, mamy do czynienia “z systemowym niszczeniem protestów społecznych przy użyciu teleskopowej pałki”. – To nie jest tak, że policjanci dokonują zawsze działań sami. Oni działają na rozkaz komendanta, komendanta stołecznego (policji), ale działają też na rozkaz polityków, którzy często nie wahają się wydawać rozkazów, chociaż nie jest to ich kompetencja – podkreślił szef klubu KO.

Źródło: interia.pl