Kolejna patologia w PiS. Wiceminister rozwoju ma udziały w jednym z ośrodków narciarskich

Konflikt interesów

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

– Ta patologia już przestała nas dziwić, bo właściwie politycy PiS po to poszli do władzy, żeby załatwiać swoje prywatne interesy – komentował rzecznik PO Jan Grabiec. Odniósł się do sprawy prowadzącego negocjacje z branżą narciarską wiceministra rozwoju, pracy i technologii Andrzeja Guta-Mostowego. Według doniesień ma on udziały w jednym z ośrodków narciarskich. Szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki powiedział, że trzeba to sprawdzić.

Wicepremier Gowin oraz Gut-Mostowy prowadzili na początku tygodnia konsultacje z branżą narciarską. We wtorek Gowin poinformował, że protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich został dopracowany, a stoki będą zimą otwarte. Jak podał portal Wirtualna Polska, Gut-Mostowy ma udziały w spółce prowadzącej ośrodek narciarski w Witowie.

– Widzimy to na każdym kroku, że oni patrzą na władzę, na funkcje publiczne, które pełnią, jako na instrument załatwiania swoich prywatnych interesów. Swoich firm, firm swoich bliskich i tutaj nie dziwi mnie to, że wśród komentarzy z tamtej strony panuje pełne przyzwolenie, bo oni wszyscy poszli [do polityki] po to, żeby garnąć do siebie pieniądze wokół i to jest ich perspektywa – mówił Grabiec.

Źródło: tvn24.pl