Nie chodzi o podwyżki dla lekarzy! Ustawa covidowa zawiera zapis, który zobowiązuje wszystkie podmioty, które wydają publiczne pieniądze na walkę z pandemią, do umieszczania informacji o tym w publicznych rejestrach. Taki zapis powoduje, że wszystko musi być jawne – ujawnił dzisiaj w Sejmie poseł Joński.

Morawiecki łamie prawo, nie publikując ustawy, którą podpisał prezydent! To zaś oznacza, że stawka musi być ogromna. Są nią pieniądze, które można ukraść na walce z COVID-19. Widzieliśmy to już wielokrotnie. Maseczki bez atestu, respiratory których nie ma od handlarza bronią, szpital który nie leczy a kosztuje miliony… Przekręt goni przekręt!

Reklamy

Wygląda więc na to, że u władzy mamy geszefciarzy i cwaniaków. Jeśli Morawiecki decyduje się łamać prawo i narażać się na odpowiedzialność karną, to nacisk na niego prawdopodobnie wykonuje potężne przekręciarskie lobby – co na to służby, mające chronić państwo przed korupcją? Też chcą zarobić?

Poseł Joński nie doczekał się odpowiedzi na swoje bardzo ważne pytanie o ten zapis w ustawie. Nikt z PiS nie miał odwagi by odpowiedzieć. Nie znaleźli się odważni z Solidarnej Polski, nie było chętnych od Gowina. Głowa w piasek, jak tchórze…

źródło: Sejm

Poprzedni artykułPrzeciwko bezprawnym działaniom policji. Ważne oświadczenie organizacji społecznych!
Następny artykułDelete TVP – zlikwidujmy Telewizję Pisowską