Coraz ostrzejsza staje się wewnętrzna walka w obozie Zjednoczonej Prawicy. Pretendenci do objęcia schedy po Kaczyńskim nie przebierają w słowach, prezentując się jako nieugięci patrioci i obrońcy narodowej suwerenności.

Sęk w tym, że nie zważają przy tym na rzeczywisty interes Polski i Polaków.

Reklamy

Trzeba przyznać, że w tej bitwie na górnolotne deklaracje prym wiedzie Zbigniew Ziobro, zostawiając w tyle Mateusza Morawieckiego. Na antenie Radia Plus minister sprawiedliwości niedwuznacznie wezwał do… polexitu.

–  W ferworze walki opozycja nie zauważa, że to, co proponuje prezydencja niemiecka, nie tylko w obszarze sądownictwa, ale w każdej dziedzinie w Polsce, gdzie ostateczna decyzja należy do wyborców, czyli polskiej demokracji, to decyzja byłaby przeniesiona do Brukseli – uznał Ziobro, krytykując polityków przekonanych o pozytywnym dla Polski znaczeniu integracji europejskiej.

– To sprawa związana z fundamentalną zmianą, jaką powodowałoby wprowadzenie tego rozporządzenia w życie. Polska nie byłaby Polską, jaką zmiany. Władza zwierzchnia nie należałaby do narodu, ale biurokratów europejskich – niedwuznacznie zasugerował, że jest zwolennikiem polexitu.

Poprzedni artykułCarrefour rezygnuje z kampanii reklamowej w TVP. To protest przeciwko homofobii  telewizji publicznej
Następny artykułRafał Trzaskowski apeluje do policji: Nie używajcie siły do pokojowo nastawionych demonstrantów