Wygląda na to, że polskie władze realizują scenariusz napisany w Moskwie wiele lat temu. Cała historia mogła rozpocząć się od afery podsłuchowej. Nagrania polityków ówczesnego demokratycznego rządu zostały wykorzystane by władzę zdobył Jarosław Kaczyński. Rozpad Unii Europejskiej jest na rękę zarówno Rosji jak i Stanom Zjednoczonym, szczególnie w okresie rządów Trumpa.

Zaskakuje nie tylko sama metoda, ale również geograficzne położenie Wielkiej Brytanii i Polski. Od Unii Europejskiej mają być oderwane kraje skrajne – Wielka Brytania leży najbliżej USA, z kolei Polska najbliżej Rosji.

Reklamy

Dzisiaj tylko Polska tak zażarcie atakuje Unię Europejską a dokładnie zasadę praworządności. Kaczyński, Ziobro i Gowin chcą bowiem zniszczyć system sprawiedliwości i zastąpić niezależnych sędziów swoimi ludźmi. Mają w ręku takiego straszaka można przejmować Polskę dalej. A przypomnijmy, że do tej pory układ sparaliżował już Trybunał Konstytucyjny jak i Sąd Najwyższy. Prokuratura jest już pod kontrolą “zjednoczonej” przy korycie władzy. W istocie to zamach stanu.

To, że PiS może działać zgodnie z rosyjskimi interesami rozbijania Unii Europejskiej widać od dłuższego czasu. Jednak dopiero teraz ujawniono tak skrajne i jednoznaczne postawy i cały szereg zwolenników Polexitu.

źródło: Facebook

Poprzedni artykułNauczyciele do Czarnka: w edukacji nie ma miejsca dla takiego ministra.
Następny artykułSzykanowana polonistka ze Świebodzina krytykuje Czarnka za dobór lektur!