Każdy obywatel RP ma prawo publicznie krytykować i rozliczać każdy utrzymywany z jego podatków organ tego państwa za jego nadużycia. Policja też działa na podstawie i w granicach prawa. Pan, jako urzędnik państwowy, nie decyduje, o tym, co wolno mówić obywatelom. Zalecam pokorę – napisał jeden z internautów w reakcji na absurdalną wypowiedź prezydenckiego ministra Szczerskiego, że nie można porównywać policji do ZOMO a Polski do Białorusi.

Otóż panie ministrze, mamy dla pana złą wiadomość. Można.

Reklamy

W Polsce bije się na ulicach Polki metalowymi teleskopowymi pałkami. Robią to policjanci na rozkaz ludzi z pana środowiska politycznego. Ponosi pan, panie Szczerski, pełną odpowiedzialność za te działania. Ponosi ją prezydent Duda, który nie staje w obronie bitych i szykanowanych na demonstracjach kobiet. Ponosi ją najpełniej Jarosław Kaczyński, który zachęcał do eskalacji przemocy w Polsce wzywając na pomoc bojówki narodowców a potem chcąc zdławić społeczny protest.

Kaczyński, Morawiecki, Duda i wielu innych zapomniało, że my jako społeczeństwo wynajęliśmy ich tylko do zarządzania państwem. Zapomnieli, że jeśli nie potrafią i coś spieprzą, to my ich możemy usunąć. W różny sposób, wyborami lub protestami ulicznymi. Tak padła komuna i tak padnie komuna bis czyli PiS. To prosta prawda dziejowa.

źródło: Poslat

Poprzedni artykułCzarnek nie nadaje się na ministra edukacji. Coraz bliżej 100 tysięcy podpisów za odwołaniem nieudolnego polityka
Następny artykułAgrounia zapowiada najazd traktorów na stolicę. Kaczyński ucieknie przed rozjuszonymi rolnikami?