[Counter-Box id="1"]

CNN miażdży Dudę, Kaczyńskiego i Czarnka

Reklamy

“Polska kocha Chopina, ale jej relacje ze społecznością LGBTQ są ​​bolesne” – pisze CNN w artykule opublikowanym po rewelacjach ujawnionych przez szwajcarskiego dziennikarza. Z tekstu wyłania się smutny obraz Polski jako kraju, w którym rządzi homofobia, populizm i zaściankowy katolicyzm.

Na stronie stacji CNN ukazał się artykuł londyńskiego korespondenta Roba Pichety zatytułowany “Czy Chopin był gejem? Niezręczne pytanie w jednym z najgorszych krajów UE pod względem praw osób LGBTQ”. Przyczynkiem do jego powstania była niedawna audycja radiowa szwajcarskiego dziennikarza Moritza Webera, który przestudiował korespondencję Fryderyka Chopina. Jego zdaniem kompozytor był gejem. Informacje na temat jego orientacji seksualnej zostały celowo zmanipulowane przez badaczy i biografów. Zaś jego listy do kobiet, do których miał wzdychać, to fałszywki.

Brytyjski korespondent CNN przytacza tezy Moritza Webera, jednocześnie kreśląc obraz współczesnej Polski. Tym samym pokazując, że prawda o orientacji “swojego ulubionego syna” może okazać się dla Polaków trudna do zaakceptowania. W swoim artykule Rob Picheta opisuje Polskę jako “najgorszy kraj w Unii Europejskiej pod względem praw osób LGBTQ”.

Źródło: wp.pl

Poprzedni artykułPiS grabarzem górnictwa, rolnictwa i edukacji. Teraz zamyka stocznie!
Następny artykułWażne ostrzeżenie. Kosiniak-Kamysz demaskuje taktykę rządu na epidemię: Stłucz termometr, nie będziesz mieć gorączki