Ataki na niezależne media. Tygodnik Podhalański ma ujawnić informacje o… tęczy na Giewoncie. Pismo prokuratury nakazuje dziennikarzom ujawnienie wszelkich informacji i zwolnienie z tajemnicy dziennikarskiej. To nowe metody reżimu w walce z niezależnością mediów.

Już samo używanie prokuratury do spraw związanych z wywieszaniem jakichś flag na Giewoncie jest żenujące ale posługiwanie się takimi ostrymi metodami z tajemnicą dziennikarską pokazuje prawdziwą skalę upadku wymiaru sprawiedliwości. To sprawa czysto polityczna i prokuratura w ogóle nie powinna się nią interesować.

Reklamy

“Redaktorzy w strachu. Co teraz z nami będzie. Przyjdą nad ranem, komputery zabiorą, a nas wpakują do paki. Szukamy więc zdjęć po komputerach, a tęczowej flagi ani widu, ani słychu. Wreszcie jest – wrzasnął jeden z bystrzejszych redaktorów. Jest Giewont, jest krzyż… ale flaga nie w tych, co trzeba kolorach. Ręce nam opadły. Ktoś nawet w desperacji zaproponował, że w Photoshopie można te kilka kolorów dorzucić, ale kolegium redakcyjne tego zuchwałego pomysłu nie przyjęło, choć przyznało, że pomysł jest nowatorski. Gdy już siły nam opadły, gdy już widzieliśmy się w kajdanach, czuliśmy na plecach oddech Ordo Iuris i Komisji Rodziny Rady Miasta Zakopanego, tej samej, która z podziwu godną determinacją chroni prawo góralskiej pięści, wtem pod oknem ktoś dostrzegł blask odbijający się od fotograficznej kliszy. A na niej Giewont, krzyż i… kandydat na prezydenta. Tego było już za wiele. Nasz prezydent nie mógł przecież obrażać uczuć religijnych. Wprost przeciwnie.” – napisał Jurek Jurecki z Tygodnika Podhalańskiego.

Cały tekst o ataku na Tygodnik znajduje się na stronie 24tp.pl.

 

Poprzedni artykułNarty ważniejsze od bezpieczeństwa i zdrowia Polaków. Włodzimierz Czarzasty drwi z Dudy [WIDEO]
Następny artykułMocne słowa Sawickiego: Polska jest warta znacznie więcej wart niż koalicja PiS z Solidarną Polską