Polityczne zlecenie

Reklamy

Policja w Oleśnicy, trzydziestotysięcznym mieście w województwie dolnośląskim, wzywa na przesłuchania organizatorki protestów przeciwko wyrokowi TK. Prokuratura chce badać, czy nie doszło do złamania art. 165 kodeksu karnego.

Aktywistki zaczęły organizować marsze pod koniec października, w momencie, gdy fala protestów przetaczała się przez całą Polskę. W tym także w miastach powiatowych. Początkowo przychodziło na nie kilkadziesiąt osób, z biegiem czasu liczba uczestniczek wzrosła nawet do tysiąca.

„Policja dzwoniła już do inicjatorki pierwszego protestu. Mówili, że nas wspierają i będą ochraniać. Nie było mowy o żadnych problemach. Podczas demonstracji nie było żadnych mandatów, żadnych zatrzymań. Kiedy zostałam zaatakowana przez jednego mężczyznę, to policja go od nas odciągnęła” – opowiada Rien Kasperowicz, jedna z aktywistek.

Po dwóch tygodniach sytuacja jednak się zmieniła. Aktywistki planowały przeprowadzić kolejną demonstrację 6 listopada. 3 listopada dostały telefon z policji, poproszono je o spotkanie. Usłyszały, że za poprzednie manifestacje nie będzie żadnych konsekwencji, ale kolejne nie będą już ochraniane, bo zbyt wielu funkcjonariuszy poszło na zwolnienie z powodu koronawirusa. Ostrzeżono je również, że może dojść do zatrzymań, mandatów, bo takie są odgórne polecenia.

Źródło: oko.press

Poprzedni artykułZjednoczona przy korycie prawica chce ukraść Polakom 300 miliardów złotych. Tyle stracimy na wecie
Następny artykułNie chcą praworządności a co jeśli nie zechcemy płacić podatków na taką władzę?!