Norymberga dla polityków PiS i ich popleczników.

Najskuteczniejszy polski adwokat Roman Giertych, zapowiedział powrót do polityki. Ma nadzieję, że przyśpieszone wybory odbędą się w przyszłym roku.

Reklamy

Jako senator nowej kadencji chciałby zająć się organizowaniem prac Komisji Śledczej ds. nielegalnych działań PiS w latach 2015-2021.

Poniżej tekst Giertycha z jego profilu na Facebooku.

“Publicznie zapowiedziałem wczoraj, że zamierzam wrócić do polityki i startować w najblizszych wyborach (mam nadzieję, że będą one w przyszłym roku).

Ponieważ chciałbym zająć się organizowaniem pracy Komisji Śledczej ds. nielegalnych działań PiS w latach 2015-2021, to rozpoczynam dyskusję czym w pierwszej kolejności powinna się ta Komisja zająć.

Oczywiste jest dla mnie, że trzeba to bardzo dobrze przygotować, aby w ciągu pół roku przeprowadzić całe rozliczenie. Widzę następujące zagadnienia dla Komisji:

1) Sprawa zamachu na TK i wydawania wyroków przez nieuprawnione osoby.
2) Sprawa nielegalnego powoływania sędziów i Izb w Sądzie Najwyższym – nielegalne wydawanie wyroków. Zamach na ten konstytucyjny organ.
3) Nielegalne powołanie KRS – nielegalne uchwały tego gremium.
4) Kradzieże, przywłaszczenia, korupcja, nepotyzm.
5) Ukrywanie przestępczości związanej z PiS.
6) Prześladowania przeciwników politycznych i demonstrantów.
7) Zbrodnicze zaniechania przygotowania kraju na epidemię.
8) Nielegalne naciski na sędziów i prokuratorów.
9) Nielegalne wykorzystywanie służb specjalnych do celów politycznych.
10) Zamiana mediów publicznych w media partyjne.
Te dziesięć tematów można oczywiście jeszcze poszerzać i ich hierarchia może być inna. Proszę o pomysły i podpowiedzi.
Równolegle z pracami Komisji Śledczej musi się toczyć praca prokuratury, która wobec osób nie podlegających Trybunałowi Stanu będzie prowadzić postępowanie.
Główne śledztwo winno się toczyć w związku z art. 258 kk – zorganizowana grupa przestępcza zmierzająca do popełnienia szeregu przestępstw takich jak przekroczenie uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych, podszywanie się pod funkcjonariuszy publicznych np. sędziów, ukrywanie przestępstw, fałszerstwa, przywłaszczenia np. w sprawie afery KNF, itp.
W ramach tego postępowania należy postawić pilnie zarzuty kierownictwu PiS i zabezpieczyć prawidłowość postępowania przygotowawczego.
Prokurator Generalny winien jeszcze przed zakończeniem prac Komisji zawnioskować do prawidłowo powołanego Trybunału Konstytucyjnego o delegalizację PiS i o przekazanie majątku tej partii na cele społeczne.
Postępowanie przez Trybunałem Konstytucyjnym byłoby dobrym prejudykatem (czyli przesądzałoby pewne kwestie prawne) do wyroków Trybunału Stanu wobec osób podlegających pod niego (m.in. Andrzej D. Jarosław K. , Mateusz M. Zbigniew Z., Beata S.,).
W kolejnych dniach omówię i proszę o dyskusję działania Komisji w odniesieniu do każdego w/w aspektu prac.
Roman Giertych

źródło: Facebook

Poprzedni artykułPomysł PSL osłabia Ziobrę i Kaczyńskiego, zwiększa szansę Polski na pozostanie w UE
Następny artykułProtest rolników. Kaczyński znowu uciekł z Warszawy?