Skandaliczna wypowiedź ojca Rydzyka, bagatelizująca problem pedofilii w polskim Kościele, ponownie przypomniała opinii publicznej o nader przedsiębiorczym toruńskim zakonniku. Zwłaszcza zaś o majątku, jaki zgromadził.

Chociaż o. Rydzyk przekonuje, że rząd daje mu mniej pieniędzy, niż się spodziewał, to nie ulega wątpliwości, że w Toruniu stworzono imperium finansowe.

Reklamy

Co prawda jego zarobki i stan prywatnego konta o. Rydzyka pozostaje tajemnicą, to dużo więcej wiadomo już o założonej przez niego fundacji Lux Veritatis. To z nią powiązane jest Radio Maryja, „Nasz Dziennik”, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, księgarnie i wydawnictwa.

W sprawozdaniu finansowym Fundacja poinformowała, że jej majątek składa się z prawie 100 mln złotych, z czego na aż 60 mln wyceniono nieruchomości. Wartość samych samochodów, należących do Lux Veriratis wynosi 6,5 mln zł. W tym imperium zatrudnionych jest około 69 osób.

Ze sprawowania wynika także, że przychody LuX Veritatis w porównaniu z 2018 r. spadły o 5,2 proc., a wpływy z darowizn aż o 10,2 proc. Co nie zmienia faktu, że ta ostatnia pozycja wynosi 30,7 mln zł.

Poprzedni artykułOjciec Rydzyk o pedofilii: Ksiądz zgrzeszył? A kto nie ma pokus?
Następny artykułKolejny dzień pandemii. Dziś zakażonych 4 423 osoby