Propozycja korupcyjna?

Reklamy

– Szef klubu PiS Ryszard Terlecki wyraził nadzieję, że może bym się zdecydował zostać marszałkiem Senatu, powiedziałem, że nie jestem zainteresowany – relacjonował senator PSL Jan Filip Libicki. Dodał, że przez lata budował swą reputację wśród wyborców i taki układ z PiS poważnie by ją nadszarpnął.

Senator Libicki został w poniedziałek zapytany o to, czy spotkał się z szefem klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszardem Terleckim, aby omówić współpracę PiS z PSL oraz czy Terlecki zaproponował mu stanowisko marszałka Senatu.

– I tak, i nie. Spotkałem się z marszałkiem Terleckim. Nie rozmawialiśmy o współpracy PSL-u z PiS – powiedział. Dodał, że został poproszony przez grupę senatorów różnych ugrupowań senackich o „załatwienie pewnej sprawy dotyczącej technicznego funkcjonowania Senatu”.

Dopytywany o to, czy Terlecki zaproponował mu stanowisko marszałka Senatu Libicki powiedział: – Pan marszałek Terlecki wyraził taką nadzieję, że może, że tak powiem, bym się się zdecydował na to, aby zostać marszałkiem Senatu. Co na to Libicki?

– Ja powiedziałem, że (…) nie jestem tym specjalnie zainteresowany, ponieważ przez ostatnie dziewięć lat w swoim okręgu wyborczym budowałem swoją reputację. Ta reputacja jest wysoka, i że tak powiem, tego typu układ z PiS-em moją reputację by bardzo poważnie nadszarpnął. A ja swoją reputację cenię – powiedział Libicki.

Źródło: onet. pl, TOK FM

Poprzedni artykułPowstaje kolejny państwowy moloch medialny? Cel: propaganda
Następny artykułSKANDAL! Rzecznik Praw Dziecka bił brawo Rydzykowi w czasie obrony pedofilii?!