Huczne urodziny w Toruniu

Reklamy

Urodziny Radia Maryja wzbudziły spore kontrowersje z powodu liczby uczestników na mszy oraz duchownych, którzy nie mieli na sobie maseczek. Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus zapowiedziała już złożenie zawiadomienia do prokuratury. – To jest złamanie wszystkich zasad, które są obecnie przewidziane prawem – komentuje w rozmowie z Onetem dr Paweł Grzesiowski.

W sobotę odbyła się uroczysta msza w z okazji 29. urodzin Radia Maryja. Wzięli w niej udział czołowi politycy partii rządzącej – Zbigniew Ziobro, Mariusz Błaszczak, Jacek Ozdoba, Michał Woś, Antoni Macierewicz i Ryszard Czarnecki.

Na zdjęciach z mszy można zauważyć sporą grupę uczestników. Przypomnijmy, że obowiązują przepisy w związku z pandemią koronawirusa, które zezwalają na organizację mszy, ale obowiązuje limit osób. Maksymalnie jedna osoba na 15 metrów kwadratowych, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 metra.

Uczestnicy mszy nie zawsze zachowywali minimalny odstęp. Według rządowego rozporządzenia w świątyniach obowiązuje nakaz zakrywania ust u nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. Uroczystą mszę odprawiała liczna grupa duchownych, jednak żaden z nich nie zdecydował się na dobrowolne zakrycie ust i nosa.

Źródło: onet.pl

Poprzedni artykułHofman zaczyna mieć kłopoty. Coca-Cola kończy współpracę z jego firmą
Następny artykułSZOK! Chcą kontrolować sieć: UOKiK będzie urzędem cenzury internetu?