Takie rzeczy tylko w Polsce. Resort sprawiedliwości chce szkolić sędziów poprzez firmę oskarżaną o współpracę z rosyjskim wywiadem

Szkolenia z bezpieczeństwa przygotowywane przez firmę oskarżaną o współpracę z rosyjskim wywiadem

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło prezesom i dyrektorom polskich sądów szkolenie dotyczące zasad bezpieczeństwa w sieci. Twórcą szkolenia jest firma Kaspersky Lab, zamieszana w skandal w USA. W amerykańskiej administracji obowiązuje zakaz stosowania oprogramowania antywirusowego wyprodukowanego przez tę firmę, którą podejrzewa się o działania na rzecz rosyjskiego wywiadu.

Oprogramowanie Kaspersky’ego kilka lat temu usunięto także z urzędów publicznych w Wielkiej Brytanii czy Holandii. Były podejrzenia, że firma z siedzibą w Moskwie może ściśle współpracować ze specsłużbami Federacji Rosyjskiej.

Polskie Ministerstwo Sprawiedliwości wybrało firmę Kaspersky do przeprowadzenia w polskich sądach szkolenia z cyberbezpieczeństwa. Ukończyło je już ponad 50 tys. sędziów i pracowników administracyjnych sądów.

Źródło: onet.pl