“PiS wykorzystuje policyjny mundur do wycierania politycznych butów”. Kamiński pytany w Sejmie o działania policji

Źródło: Twitter

Kamiński w ogniu pytań

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Burza w Sejmie podczas posiedzenia z udziałem ministra Mariusza Kamińskiego. Szef MSWiA jest w ogniu pytań ws. Strajku Kobiet. Padły zarzuty, że “policyjny mundur służy do wycierania politycznych butów”. Posłowie pytali również o reakcję służb podczas urodzin Radia Maryja w Toruniu.

Opozycja zarzuca MSWiA i policji, że “pod pretekstem obostrzeń pandemicznych rząd tłumi krytykę obywateli”. Według Kamińskiego to “nieprawda”. – Działania policji są spowodowane jedynie ograniczeniami o charakterze pandemicznym, które są w całej Europie i w całej Unii Europejskiej – wskazał.

Ze strony posłów pojawiały się liczne pytania dotyczące m.in. obecności funkcjonariuszy BOA na manifestacjach, czy zachowania funkcjonariuszy wobec interweniujących posłów.

– Kaczyński zapowiadał nam drugi Budapeszt, a wy nam zaserwowaliście drugi Mińsk – oceniła Gasiuk-Pihowicz z KO. – PiS wykorzystuje policyjny mundur do wycierania politycznych butów – dodała.

Źródło: wp.pl