POTĘŻNA AFERA W PIS: Fundusz Inwestycji Lokalnych okazał się funduszem partyjnym, mieszkańcy ograbieni

AFERA! Fundusz zwany Funduszem Inwestycji Lokalnych jest ściemą. Nie mam słów, żeby opisać ten skandal i grandę w biały dzień. Pieniądze, które powinny służyć mieszkańcom będą służyć politykom PiS, ponieważ kryterium podziału będzie partyjny znaczek – ujawnił  dzisiaj w Sejmie wicemarszałek Piotr Zgorzelski. 

To jest lista rankingowa pokazująca dobitnie upolitycznienie samorządowych środków przez @pisogpl. Na 40 inwestycji powiatowych: 37 jest zarządzanych przez PiS, a jedynie 3 są „bezpartyjne” – dodają ludowcy. 

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Samorządowcy są zdruzgotani po wczorajszych słowach premiera. Najwięcej stracą te gminy, gdzie dochód na mieszkańca jest najniższy. Szpitale, drogi, ścieżki rowerowe nie należą do partii. Służą wszystkim mieszkańcom. Premier nie chciałby słyszeć tego, co mówią od wczoraj samorządowcy o tym partyjnym podziale publicznych pieniędzy. Będziemy domagać się od wojewodów wyjaśnień w jaki sposób rozdzielane były te środki – mówią ludowcy.

Afera Funduszu Inwestycji Lokalnych wymaga pilnego wyjaśnienia – jak to się stało, że pieniądze z podatków wszystkich Polaków trafiły tylko w partyjne ręce – zapowiada PSL.

źródło: Twitter