Morawiecki składa hołd naczelnikowi z Żoliborza

Reklamy

W środowy wieczór po przeszło godzinnej debacie większość sejmowa odrzuciła wniosek o odwołanie z funkcji wicepremiera Kaczyńskiego. Za odrzuceniem wniosku głosowało 233 posłów Zjednoczonej Prawicy. Po zakończonym głosowaniu dwie posłanki wręczyły mu bukiet czerwonych róż przy oklaskujących na stojąco lidera posłankach i posłach partii rządzącej. Wcześniej nikt z nich nie odniósł się do zarzutów opozycji.

Ton sejmowej debacie nadał Borys Budka, który przedstawił wniosek o wotum nieufności. Lider Koalicji Obywatelskiej zarzucił Kaczyńskiemu, że rozhuśtał emocje społeczeństwa po to, by odwrócić uwagę od porażki rządzących na froncie walki z pandemią. Budka jasno wypowiedział się o roli Kaczyńskiego: “to Pan stał się uosobieniem oderwanych od życia elit politycznych”. Gawkowski: „Symbolem Pana rządów jest pałka teleskopowa”.

„47 tysięcy. 47 tysięcy ludzi, którzy nigdy nie zobaczą już swoich dzieci, rodziców, wnuków. Do końca listopada w Polsce zmarło o 47 tysięcy osób więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Do końca roku będzie to ponad 60 tysięcy zgonów. 60 tysięcy ludzi! To tak, jakby z mapy Polski nagle zniknął Pruszków, Ełk albo Bełchatów” – rozpoczął obrazowo i szybko przeszedł do sedna.

Źródło: oko.press

Poprzedni artykułPiS próbuje zastraszyć Prezydenta Trzaskowskiego. W tle obrona pokojowej demonstracji Strajku Kobiet
Następny artykułAfera Funduszu Inwestycji Lokalnych zatacza coraz szersze kręgi