Robi się coraz ciekawiej. Wiceminister finansów odchodzi ze stanowiska

Major ABW wiceministrem finansów

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Piotr Dziedzic złożył rezygnację ze stanowiska wiceministra finansów i wiceszefa Krajowej Administracji Skarbowej. Do resortu trafił jako delegowany funkcjonariusz ABW i odpowiadał za walkę z przestępczością ekonomiczną.

Dziedzic był podsekretarzem Stanu, Zastępcą Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej, Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Zwalczania Nieprawidłowości Finansowych na Szkodę Rzeczypospolitej Polskiej lub Unii Europejskiej

Dziedzic po raz pierwszy do Ministerstwa Finansów trafił w 1997 r. Zajmował się wtedy sprawami związanymi z kontrolami i zwalczaniem przestępczości. Później zrobił sobie przerwę od ministerialnej pracy i wylądował na kilka lat w ABW. Z Agencji został oddelegowany do Ministerstwa w styczniu 2016 r.

Źródło: rp.pl