Dzięki PiS Polacy zapłacą więcej za prąd w 2021. I to znacznie więcej niż ogłosił Urząd Regulacji Energetyki

Duża podwyżka cen prądu

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Urząd Regulacji Energetyki zgodził się na niewielką podwyżkę cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych – 1,50 zł miesięcznie. Nie brzmi źle, ale jednak pełna opłata za prąd wzrośnie dla większości gospodarstw o kilkanaście złotych.

Taryfy na energię elektryczną dla gospodarstw domowych (tzw. grupa G) na przyszły 2021 rok wzrosną o ok. 3,5 proc. w porównaniu do tegorocznych. Enea, Tauron i PGE mogą więc podnieść rachunki w pozycji „energia elektryczna” swoim klientom o ok. 1,50 zł miesięcznie. Na decyzję URE czeka jeszcze Energa, ale nie należy się tu spodziewać większej różnicy w porównaniu z pozostałymi spółkami.

Według szacunków statystyczne gospodarstwo domowe powinno się spodziewać miesięcznie kilkunastu złotych więcej na rachunku za prąd. Wszystko to dlatego, że na fakturze znajduje się kilka rodzajów opłat.

Źródło: oko.press