Huczne otwarcie się odbyło, więc można się zwijać

Reklamy

Część szpitala tymczasowego na terenie Targów Kielce została zaprezentowana w miniony piątek, 4 grudnia. Łóżka i sprzęt zostały rozstawione w szpitalu tymczasowym w Kielcach. Uroczyście ogłoszono zakończenie pierwszego etapu budowy. Po kilku dniach wyposażenie zostało jednak wyniesione. Urzędnicy tłumaczą, że powodem są „prace wykończeniowe”.

– Teren wystawienniczy Targów Kielce w bardzo szybki sposób przekształciliśmy w szpital. To nie jest pozór szpitala. Wspólna synergiczna praca doprowadziła do tego, że mamy owoc działania w trosce o bezpieczeństwo obywateli – mówił wówczas wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. Konferencję zwołano w urządzonej i wyposażonej w łóżka i sprzęt medyczny części szpitala.

Teraz jednak, jak podaje lokalny portal wkielcach.info, wyposażenie, które można było zobaczyć tydzień temu, zostało wyniesione. „Z otwartej pierwszej części szpitala tymczasowego w Targach Kielce zniknął sprzęt medyczny i łóżka dla pacjentów zakażonych koronawirusem. O sprawie poinformował nas czytelnik” – czytamy na portalu.

Źródło: tvn24.pl, wkielcach.info

Poprzedni artykułZabić Adama Struzika. PiS zrobi wszystko, by zniszczyć marszałka z Mazowsza, polityczne polowanie trwa
Następny artykułPiS chce zrobić z polskich dzieci tanich niewolników? Edukacja na dnie!