Orlen jak Gazprom Media? Rosyjskie wzorce stosowane w Polsce

Gazprom-Media to rosyjskie przedsiębiorstwo mediowe założone w 1998 roku przez Gazprom, jedną z największych rosyjskich firm, koncern paliwowy. Orlen, polski koncern paliwowy, nad którym kontrolę sprawnej PiS, zakupił wydawnictwo Polska Presse. Rosyjskie wzorce czy realizacja scenariusza węgierskiego?

Media w rękach Orlenu sposób na faktyczną nacjonalizację prasy i portali internetowych w Polsce. Nikt nie ma wątpliwości, że chodzi o kolejne wybory. Znacjonalizowane wydawnictwa umożliwią partii pełną kontrolę nad przekazem i mają zwiększyć szanse wyborcze Kaczyńskiego.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Ludzie Putina tez byli zachwyceni powstaniem Gazprom Media, mówili o zwiększeniu pluralizmu na rynku mediów” – napisał Tomasz Lis.

W przypadku Polski będzie ten sam proces, co w innych mediach – 100% kontrola przekazu, usunięcie informacji niewygodnych dla władzy i uciszanie niepokornych. Przejęcie Polska Presse nie ma bowiem większego sensu ekonomicznego i mało realne, by przyniosło zyski.

źródło: Twitter