Najwyraźniej ofensywa PiS na rynku mediów w Polsce zaczyna nabierać tempa. Po przejęciu koncernu Polska Press, Orlen ma przejąć „Rzeczpospolitą” i „Parkiet”.

W ten sposób PiS chce doprowadzić do słynnej już „repolonizacji” mediów. Jak podaje Onet, wiosną 2020 r. prezes Orlenu spotkał się w tej sprawie z Jarosławem Kaczyńskim i przekonał go, że wykupywanie prywatnych mediów przez państwowe firmy jest najprostszą i najszybszą metodą przeprowadzenia tzw. repolonizacji rynku medialnego.

Reklamy

– Prezes Daniel Obajtek za zgodą prezesa Kaczyńskiego dzisiaj tworzy własne imperium medialne, które w bardzo szybkim czasie ma stać się bardzo ważnym graczem na polskim rynku mediów. Zakup Polska Press to inwestycja głównie w przejęcie najważniejszych lokalnych mediów internetowych. Następnym krokiem będzie przejęcie dużego ogólnopolskiego medium – skomentował Onetowi wpływowy polityk, związany z rządem.

Poprzedni artykułGrzegorz Schetyna o Jarosławie Kaczyńskim: Jest oderwany od rzeczywistości!
Następny artykułDorota Wellman o fatalnych działaniach rządu PiS w czasie pandemii: To powód, żeby postawić was przed sądem