Blisko 70% młodych ludzi deklaruje gotowość do emigracji z Polski. Te wstrząsające dane podał ostatnio jeden z instytutów badawczych. W połączeniu z największą od II Wojny Światowej śmiertelnością oraz ogromnym spadkiem urodzeń mamy receptę na upadek naszego kraju. Za to wszystko odpowiada “zjednoczona” przy korycie prawica. Kaczyński, Ziobro i Gowin prowadzą Polskę prosto w przepaść.

Polityka w zakresie dzieci i młodzieży jest tragiczna. Ideologia, brak reform, zniszczenie gimnazjów, szykanowanie za poglądy i oto mamy rok 2020 i chęć wyjazdu blisko 70% młodych. Nasze dzieci chcą stąd uciekać, bo nie widzą dla siebie perspektyw, nie tylko w zakresie edukacji ale też pracy.

Reklamy

Polityka urodzeń nie istnieje. Program rozdawnictwa kasy nie działa, 500 złotych doprowadziło do wzrostu inflacji i nie miało żadnego wpływ na dzietność. Ludzie nie chcą mieć tu po prostu dzieci z tego samego powodu, perspektyw. Mieszkania drogie, zarobki niskie, podatki wysokie. Jak żyć?

No i polityka ochrony zdrowia, która nie istnieje. Ludzie umierają w domach, bo system opieki zdrowotnej się załamał. Mamy największy wskaźnik śmiertelności od czasów II Wojny Światowej.

Wygląda więc na to, że w perspektywie najbliższych kilkunastu lat Polska straci połowę swoich mieszkańców. Część wyjedzie, część umrze. Dzieci będzie się rodzić coraz mniej. Z taką władzą nie mamy żadnych szans – nie mają jej też kolejne pokolenia.

 

 

Poprzedni artykułMorawiecki jak Kazimierz Wielki?! Zdumiewająca teza Adama Bielana
Następny artykułCzarzasty wyśmiewa ministra finansów. Na pewno ma ważniejsze sprawy niż budżet