Polityczny IPN?

Reklamy

Dziennikarka Beata Czuma, córka Andrzeja Czumy, opozycjonisty w PRL, prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska poinformowała w czwartek, że wpis dotyczący jej ojca zniknął ze strony „Encyklopedii Solidarności”.

Równo tydzień temu Instytut Pamięci Narodowej zaprezentował na konferencji prasowej nową odsłonę strony internetowej „Encyklopedii Solidarności”. To wirtualna wersja projektu dokumentacyjnego, który realizowany jest od roku 2008 przez IPN i Stowarzyszenie „Pokolenie” w Katowicach.

Encyklopedia jest największym kompendium wiedzy na temat działalności opozycji w PRL w latach 1976–1989. Okazuje się jednak, że jej strona jest wybrakowana. Informację na ten temat podała w mediach społecznościowych dziennikarka Beata Czuma.

„Po przejęciu przez IPN strony 'Encyklopedia Solidarności’ zniknęły biogramy mojego Taty Andrzeja Czumy, Jarka Hyka i wielu innych działaczy opozycji. To smutne i przykre. Pewnie pojawią się tam biogramy bohaterów 'dobrej zmiany’ – prokuratora Stanisława Piotrowicza i sędziego Andrzeja Kryże” – napisała na Twitterze.

Źródło: natemat.pl, Twitter

Poprzedni artykułGiertych wygrał z Wprost w Sądzie Najwyższym. Może już mówić, że to szmatława gazeta, która powinna zbankrutować
Następny artykułPrzestępczy terror TVPiS: jesteś przeciw władzy, ujawnią twoje chronione dane medyczne.