IPN za czasów rządu PiS pisze historię na nowo. Część opozycjonistów usunięto ze strony “Encyklopedii Solidarności”

Polityczny IPN?

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Dziennikarka Beata Czuma, córka Andrzeja Czumy, opozycjonisty w PRL, prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska poinformowała w czwartek, że wpis dotyczący jej ojca zniknął ze strony “Encyklopedii Solidarności”.

Równo tydzień temu Instytut Pamięci Narodowej zaprezentował na konferencji prasowej nową odsłonę strony internetowej “Encyklopedii Solidarności”. To wirtualna wersja projektu dokumentacyjnego, który realizowany jest od roku 2008 przez IPN i Stowarzyszenie “Pokolenie” w Katowicach.

Encyklopedia jest największym kompendium wiedzy na temat działalności opozycji w PRL w latach 1976–1989. Okazuje się jednak, że jej strona jest wybrakowana. Informację na ten temat podała w mediach społecznościowych dziennikarka Beata Czuma.

“Po przejęciu przez IPN strony ‘Encyklopedia Solidarności’ zniknęły biogramy mojego Taty Andrzeja Czumy, Jarka Hyka i wielu innych działaczy opozycji. To smutne i przykre. Pewnie pojawią się tam biogramy bohaterów ‘dobrej zmiany’ – prokuratora Stanisława Piotrowicza i sędziego Andrzeja Kryże” – napisała na Twitterze.

Źródło: natemat.pl, Twitter