Czekaliśmy do dziś na reakcję naszej Uczelni w sprawie obecnie trwających protestów. Zapewne zauważyliście, że wczoraj duża ilość polskich uczelni udostępniała liczne apele, listy oświadczenia w sprawie obecnie trwających protestów. Nie zawierały one konkretnego stanowiska w sprawie, ale głównie słowa wsparcia i otuchy dla tych, którzy wychodzą na ulicę i protestują – piszą studenci Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Oczekiwaliśmy tego samego od Akademii. Na próżno… Podczas dzisiejszego posiedzenia Senatu przedstawiciele Samorządu, studentów poruszyli temat pytając, czy władze uczelni zamierzają z tym cos zrobić.
Przewodnicząca Samorządu Studenckiego w swoim apelu (filmik) oficjalnie poprosiła o szybką reakcję Władz.
W odpowiedzi usłyszeliśmy głównie, że uczelnia powinna pozostać apolityczna i że względu na to nie wyrazi żadnego stanowiska. Według władz naszej uczelni wystarczającym ruchem było wczorajsze udostępnienie (na prośbę KRASP…) apelu, autorstwa kilku podmiotów związanych ze szkolnictwem wyższym do rządu i protestujacych (link w komentarzu).
Owszem, uczelnia powinna pozostać bezstronna i apolityczna. Ale wg Statutu Akademii Pomorskiej w Słupsku, par. 7, ust. 7 jej obowiązkiem jest „ wychowywanie studentów w poczuciu odpowiedzialności za państwo polskie, tradycję narodową, umacnianie zasad demokracji i poszanowanie praw człowieka”. Wydaje nam się, że nie mówiąc nic, uczelnia tego obowiązku nie wypełnia.
Pragniemy zaznaczyć, że mimo wszystko w pełni szanujemy zdanie władz AP i nie będziemy drążyć tematu. To nie tak, że odnosimy się do niego wrogo. Chcieliśmy po prostu wyjaśnić sytuację i podkreślić, że każdy pogląd na sprawę jest tak samo godny szacunku.
Kochani, my nie umiemy siedzieć cicho jak mysz pod miotłą podczas gdy łamane są nasze podstawowe prawa. Jesteśmy dumni z Was i z tego, jak dzielnie walczycie i protestujecie.
Apelujemy przede wszystkim o to, abyście pamiętali o swoim bezpieczeństwie! Bardzo nam zależy na tym, abyście wracali do domu cali i zdrowi 🙂
Gdybyście potrzebowali pomocy prawnej – zapraszamy do kontaktu!
Za chwilę udostępnimy również szczegóły dotyczące pomocy psychologicznej.
Pamiętajcie, że my jesteśmy z Wami bez względu na wszystko. I będziemy zawsze 🥰
Do zobaczenia dziś o 17.00 ⚡❗
I pamiętajcie – Akademia jest kobietą! – dodają studenci.

Reklamy
Poprzedni artykułGiertych po raz kolejny wygrywa z prokuraturą Ziobry. Sąd nakazał natychmiastowy zwrot dokumentów i komputerów zabezpieczonych w jego kancelarii
Następny artykułJesteś wrogiem Pisowskiej Władzy Ludowej? Licz się z tym, że będą polować również na twoją rodzinę