Przedsiębiorczość jako pomysł PSL na wyjście jednocześnie: do wyborców z Polski gminnej, powiatowej  i wielkomiejskiej. Odważnie i nieco ryzykownie, ale dotąd nikt po stronie opozycji poważnie tego nie próbował – tak Sławomir Sowiński skomentował działania Koalicji Polskiej.

Władysław Kosiniak-Kamysz jednoznacznie staje po stronie przedsiębiorców, w szczególności tych najmniejszych, promując zupełnie inną wizję państwa. Polska ma być krajem ludzi przedsiębiorczych, którzy tworzą wartość i budują podstawy dobrobytu. PSL rozumie, że dobrobyt tworzy się właśnie poprzez oddolne działania i pracę u podstaw, co mocno tkwi w DNA tego ugrupowania.

Reklamy

Kosiniak-Kamysz przeciwstawia dwie wizje: zły i ponury widok Polski scentralizowanej, w zarządzie dyktatorskim, pobierającej od Polaków haracze, do Polski aktywnej, zaangażowanej, w której państwo pełni rolę pomocniczą i trzyma się z boku, nie przeszkadzając innowacyjności oraz rozwojowi. Dlatego w wizji prezesa PSL dużo miejsca zajmuje też edukacja – wychowanie nowego pokolenia młodych odważnych i zaangażowanych ludzi.

Jednocześnie Koalicja Polska nie ucieka od odpowiedzialności i opiekuńczej roli państwa wobec seniorów i osób słabszych. Bardzo zdrowe połączenie ale też wielkie wyzwanie.

źródło: PSL

Poprzedni artykułPunkt krytyczny. To koniec kościoła katolickiego w Polsce
Następny artykułDuda będzie miał smutne święta, popsuli mu jedyny sukces polityczny – otwarcie stoków