Sąsiedzi wspierają zastraszonego przez policję mężczyznę.

Sąsiedzi solidarni z szykanowanym za poglądy mieszkańcem. 

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Szanowni Państwo, prawdopodobnie Już wiecie, że w dniu 12 grudnia 2020 roku w godzinach wieczornych, do mieszkania jednego z naszych sąsiadów weszli policjanci podejmując interwencje. Powodem była wisząca od miesiąca flaga Polski z dorysowaną błyskawicą -jednym z symboli Strajku Kobiet. Nie zważając na przerażenie i płacz najmłodszych domowników. Przy pełnej ufności ich ojca, który wierzy!, te policji należy otworzyć drzwi i pomóc we wszystkim o co poproszą. W przeddzień rocznicy wprowadzenia stanu wojennego policja, bez zgody właściciela mieszkania zdjęto z balkonu flagę.

Trudno uznać, te była to sytuacja z kategorii „czynności niecierpiących zwłoki”. W naszej ocenie jedynym efektem było przerażenie domowników. Godzinna interwencja przebiegała w irracjonalnych warunkach. Uważamy, że okoliczności i sposób przeprowadzenia interwencji godzi w podstawowe prawa obywatela. Godność człowieka. Sprawiedliwe traktowanie. Wywołuje efekt „mrożenia” mający na celu zmuszenie do zaprzestania wyrażania własnego zdania i postawy.

Szanując Państwa osobiste poglądy prosimy o solidarność z naszym Sąsiadem. Bez względu na to kto w Polsce rządzi ludzie powinni czuć się bezpiecznie. Nie mogą bać się przedstawiania otwarcie swoich myśli. Nie mogą być terroryzowani i zastraszani.
Jeżeli chcecie udzielić naszemu sąsiadowi wsparcia i zaprotestować przeciwko lamaniu praw obywatelskich będących podstawą ustroju demokratycznego wywieście na swoich balkonach informację, że na takie traktowanie się nie godzicie. Część osób już to zrobiła.

NIE DAMY SIĘ ZASTRASZYĆ! BĘDZIEMY BRONIĆ PRAW OBYWATELSKICH! RAFAŁ SĄSIEDZIE, TRZYMAJ SIĘ!

Takiej treści ogłoszenie pojawiło się w bloku, w którym w sprawie flagi interweniowała policja…