Przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków to zarzut, którzy może dostać Mateusz Morawiecki za opublikowanie rozporządzenia z dnia 21 grudnia 2020 r. poz. 2316. Jest ono w swojej treści wprost sprzeczne z Konstytucją i nie trzeba do tego prawnika.

Chodzi m.in. o art 26 owego rozporządzenia, który zabrania przemieszczania się od 31 grudnia od godz. 19:00 do 1 stycznia do godz. 06:00. Zakaz ten nie ma żadnej mocy prawnej i na jego podstawie nie można nikogo ukarać, co wynika wprost z przepisów prawa.

Reklamy

Co ważne, każdy funkcjonariusz policji lub innych służb, który będzie próbował ukarać kogokolwiek na tej podstawie, może mieć również postawiony zarzut przekroczenia uprawnień, bowiem w momencie publikacji rozporządzenia wiadome jest, że nie ma ono mocy prawnej i żadna władza nie ma prawa go egzekwować.

Pełna treść nielegalnego rozporządzenia znajduje się na stronach RCL.

Kopię umieszczamy tutaj: D2020000231601.

W związku z publikacją rozporządzenia podpisany pod nim Mateusz Morawiecki może mieć bardzo poważne kłopoty – złamał w ten sposób prawo.

źródło: Kancelaria Premiera

 

Poprzedni artykułKolejny skandal rządu PiS! Za Szumowskiego prezes Pfizer Polska była doradcą ds. przyszłości opieki medycznej przy MZ
Następny artykułUltimatum Kaczyńskiego: Szczepisz się albo wylatujesz!