Czas na sądy: rozporządzenie Morawieckiego w sprawie zakazu świętowania sylwestra niezgodne z prawem. Premier zostanie skazany?

Przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków to zarzut, którzy może dostać Mateusz Morawiecki za opublikowanie rozporządzenia z dnia 21 grudnia 2020 r. poz. 2316. Jest ono w swojej treści wprost sprzeczne z Konstytucją i nie trzeba do tego prawnika.

Chodzi m.in. o art 26 owego rozporządzenia, który zabrania przemieszczania się od 31 grudnia od godz. 19:00 do 1 stycznia do godz. 06:00. Zakaz ten nie ma żadnej mocy prawnej i na jego podstawie nie można nikogo ukarać, co wynika wprost z przepisów prawa.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Co ważne, każdy funkcjonariusz policji lub innych służb, który będzie próbował ukarać kogokolwiek na tej podstawie, może mieć również postawiony zarzut przekroczenia uprawnień, bowiem w momencie publikacji rozporządzenia wiadome jest, że nie ma ono mocy prawnej i żadna władza nie ma prawa go egzekwować.

Pełna treść nielegalnego rozporządzenia znajduje się na stronach RCL.

Kopię umieszczamy tutaj: D2020000231601.

W związku z publikacją rozporządzenia podpisany pod nim Mateusz Morawiecki może mieć bardzo poważne kłopoty – złamał w ten sposób prawo.

źródło: Kancelaria Premiera