Żenada za dwa miliardy rocznie. W pisowskich “Wiadomościach” pokazano kadr z filmu “Żywot Briana”, jako materiał o Trzech Królach [WIDEO]

Oglądam “Wiadomości PiS”, bo nie stać mnie na dopalacze

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W wydaniu “Wiadomości” doszło do śmiesznej wpadki. Materiał, który został wyemitowany, dotyczył koniunkcji Jowisza i Saturna. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że został zilustrowany fragmentem komedii zespołu Monty Pythona “Żywot Briana”.

W najdłuższą noc roku 21 grudnia na niebie można było zaobserwować tzw. Wielką Koniunkcję Jowisza i Saturna. Oznacza to, że planety te ustawiły się prawie na jednej linii z Ziemią i dla obserwatorów stanowiły niemal jeden punkt. Ostatnio tak blisko siebie były w 1623 r. Gwiazda Betlejemska to w rzeczywistości właśnie wynik wielkiej koniunkcji Jowisza i Saturna.

W “Wiadomościach” wyemitowano na ten temat materiał, w którym pojawiły się fragmenty komedii “Żywot Briana”. Autorką materiału jest Kinga Kwiecień, która jakiś czas temu przygotowała materiał o nieistniejącym amerykańskim projektancie – Christianie Paulu.

Źródło: onet.pl, Twitter