Krzysztof Skiba znów wygrał w sądzie z TVP. Chodziło o wypowiedzi po zabójstwie Pawła Adamowicza

Fot. Internet
Fot. Internet

Skiba kontra TVPiS

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Jedna z niewielu DOBRYCH informacji w tym roku. Kancelaria prawna Jerzego Glanca, poinformowała mnie przed chwilą, że Sąd Okręgowy w Gdańsku decyzją wydaną 16.12 oddalił powództwo TVP przeciwko mojej osobie” – napisał na Facebooku lider Big Cyc Krzysztof Skiba. Telewizja złożyła pozew po wypowiedziach muzyka nt. zabójstwa Pawła Adamowicza w styczniu 2019 r.

“TVP szczuła na prezydenta Adamowicza i oto mamy tego efekty” – mówił Krzysztof Skiba w dniu śmierci prezydenta Gdańska. Telewizja Polska założyła mu sprawę karną z art. 212 Kodeksu karnego, dotyczącego pomówienia. W grudniu ub. r. Sąd Rejonowy w Warszawie umorzył sprawę, w czerwcu wyrok podtrzymał sąd II instancji.

Jak twierdzi Krzysztof Skiba, między nim a TVP toczy się obecnie sześć spraw sądowych. Prywatne akty oskarżenia z art. 212 złożyli wobec Skiby pracownicy TVP – prezes Jacek Kurski oraz Michał Rachoń i Łukasz Sitek. “Uważam, że to nie Owsiak powinien podać się do dymisji, tylko szef TVP Jacek Kurski, odpowiedzialny za bezpardonowe ataki i szczucie na prezydenta Pawła Adamowicza (…) Napastliwi »reporterzy« tacy jak pan Sitek czy Rachoń spuszczeni ze smyczy przez Kurskiego są moralnie odpowiedzialni za ten polityczny mord” – pisał w styczniu 2019 r. na Facebooku Krzysztof Skiba.

Źródło: onet.pl, Facebook