Człowiek wschodu.

Reklamy

Już w styczniu ukaże się biografia ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. W książce opisano m.in. jak Kamiński poszedł na współpracę z SB, wydając kolegów oraz jego związki z rosyjskimi oficerami.

Pierwszą recenzję książki napisał płk Piotr Wypij. To były szef delegatur Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, pracujących na kierunku rosyjskim.

„Kim jest Mariusz Kamiński i jaka jest jego prawdziwa historia? Czy jest bohaterem minionego okresu czy tylko wykorzystuje stanowisko koordynatora służb specjalnych, aby promować swoją osobę? Książka autorstwa Jana Pińskiego i Tomasza Szweigerta ukazuje koordynatora w dokumentach, również w dokumentach wytworzonych przez Służbę Bezpieczeństwa. To czytelnik musi sam sobie odpowiedzieć, kim jest opisywany człowiek, bohaterem czy tylko atrapą?   Uważam, że warto zapoznać się z książką, której powstaniu towarzyszyły różne emocje, które być może spowodowały zatrzymanie i aresztowanie jednego z autorów. Druk książki był również ukrywany w tajemnicy z uwagi na obawy o zdrowie klakierów Koordynatora zainteresowanych powstrzymaniem druku. Miłej lektury” – napisał płk Wypij, który był jednym z recenzentów książki.

Poprzedni artykułMasowe zwolnienia w państwowych spółkach. Nadchodzi ciężki rok
Następny artykułCzy rząd manipuluje liczbą zachorowań? Wiele na to wskazuje