Sytuacja Polski i polskich firm jest dramatyczna. Rząd nie robi nic, by ratować gospodarkę. Pomysł na to, jak wyjść z kryzysu, zaprezentował prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz: Jak poprawić sytuację budżetową? Po pierwsze – wprowadzić oszczędności, nie dotować TVP i zrezygnować z CPK. Po drugie – szybko uruchomić środki europejskie i pomóc przedsiębiorcom, którzy są w dramatycznej sytuacji – powiedział.

Ludowcy zwracają również uwagę na tragiczną sytuację edukacji w Polsce. Zarówno zdrowie psychiczne uczniów i jak i nauczycieli wymagają pilnego wsparcia. Podobnie jak powrotu do pomysłu PSL z wyborów samorządowych – wprowadzenie systemowych narzędzi nauki, tak aby każdy uczeń miał dostęp do takiego samego sprzętu i oprogramowania wspierającego naukę a nauczyciele uzyskali wsparcie finansowe i szkoleniowe, jak radzić sobie w czasach pandemii.

Reklamy

Rezygnacja z CPK i wycofanie dotacji na TVP (2 mld złotych rocznie!!!) to najlepszy pomysł na oszczędności.

Poprzedni artykułBorys Budka mocno punktuje Morawieckiego: Czy ktoś wytłumaczył premierowi, że szczepionki zostały dostarczone do Polski dzięki UE?
Następny artykułLustracja majątkowa osób, które dorobiły się na “dobrej zmianie” konieczna!