Brawo “dobra zmiana”. Udział Trójki w największych miastach spadł z 7,7 proc. do 2,7 proc.

Kto jeszcze słucha radia według PiS?

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W największych miastach słuchalność Programu III Polskiego Radia spadła niemal trzykrotnie. Radio Tok FM zbliżyło się do Radia Zet.

Jak wynika z badania Radio Track, realizowanego przez Kantar, w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców (Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań) w okresie wrzesień-listopad 2020 RMF FM zdobył 16,1 proc. udziału w czasie słuchania, co oznacza wzrost z 15,7 proc. w analogicznym okresie rok wcześniej.

Słuchalność Radia Zet rok do roku spadła z 10,3 proc. do 9,5 proc., podczas gdy wzrosła radia Tok FM – z 8,5 proc. do 9,2 proc. i Radia Eska – z 7,4 proc. do 7,9 proc. RMF Classic, notując wzrost z 3,9 proc. do 5,9 proc., awansowało na piąte miejsce w największych miastach. Stacja wyprzedziła m.in. Antyradio (wzrost z 4,7 proc. do 5,5 proc.) i Radio Złote Przeboje (spadek z 5,1 proc. do 4,4 proc.), a także Program III Polskiego Radia.

Radiowa Trójka zanotowała istotny spadek, z 7,7 proc. do 2,7 proc. Jeszcze rok temu antena plasowała się na czwartej pozycji, teraz wypadła poza pierwszą dziesiątkę.

Źródło: press.pl