Miała być godzina policyjna, teraz Morawiecki mówi, że jej nie będzie. Lepiej jednak uważać na pisowską policję

Nowe ograniczenia od dziś

Reklamy

Od dziś na Polaków czeka wiele nowych obostrzeń. Znów ograniczone zostanie funkcjonowanie galerii handlowych, obostrzenia wciąż obowiązują wobec branży gastronomicznej czy hotelarskiej. Zamknięte zostaną stoki. Wątpliwości co do ograniczeń w noc sylwestrową wzbudziła niedzielna konferencja Mateusza Morawieckiego.

Według wydanego rozporządzenia nie można swobodnie przemieszczać się pomiędzy godz. 19 31 grudnia, a godz. 6 rano 1 stycznia. Jednak premier na konferencji prasowej powiedział, że „godziny policyjnej nie wdrażamy”.

Czy to oznacza, że wspomniane rozporządzenie zostanie zmienione? Szef kancelarii Morawieckiego Michał Dworczyk stwierdził, że nic o tym nie wie. Rząd w swoim rozporządzeniu zamknął również pewną furtkę, którą wykorzystywała branża fitness. Teraz z siłowni, basenów i klubów fitness będą mogli korzystać tylko profesjonalni sportowcy.

Do limitu pięciu osób na imprezach organizowanych w domu nie będzie się wliczało zarówno gospodarzy spotkania, jak i osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Źródło: onet.pl