Robert Gwiazdowski nowym RPO?

Reklamy

Polskie Stronnictwo Ludowe wraz z Konfederacją oficjalnie podało we wtorek nazwisko wspólnego kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich. Został nim prawnik Robert Gwiazdowski.

“To kandydat roztropnego centrum” – napisał na Twitterze wicemarszałek sejmu, Piotr Zgorzelski z PSL. Robert Gwiazdowski sam nie kryje się z tym, że jego kandydatura może stać się zarzewiem wielu dyskusji.

– Zdaję sobie sprawę, że kandydatura jest zaskakująca i kontrowersyjna z uwagi na kontrowersyjność mojej osoby. Ale chciałem państwa zapewnić, że jest doskonała – ocenił ekspert w dziedzinie prawa podatkowego.

Dodajmy, że we wtorek 29 grudnia mija termin zgłaszania kandydatur na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. W nocy z czwartku na piątek 20 listopada po raz kolejny Sejm odrzucił kandydaturę Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Przeciw niej głosowała rządząca Zjednoczona Prawica i dwaj posłowie Koalicji Polskiej PSL-Kukiz’15: Jacek Tomczak i Stanisław Tyszka.

Źródło: natemat.pl, Twitter

Poprzedni artykułTak ludzie PiS chcą wykończyć Polaków. Decyzją Radziwiłła zamknięto dwie dyspozytornie pogotowia na Mazowszu
Następny artykułZiobro znowu przegrał. Tym poszło o system losowania sędziów