Aniołek Kaczyńskiego niekompetentny? Pytania o aktywność pełnomocniczki do spraw równego traktowania

Równe traktowanie nie dla przeciwników PiS

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Jeśli ktoś narusza porządek publiczny, bezpieczeństwo innych obywateli, to oczywiście ze strony władz państwa, w tym wypadku służb mundurowych, powinna nastąpić reakcja” – powiedziała pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Anna Schmidt-Rodziewicz. Posłanka KO Barbara Nowacka zarzuciła jej bierność. – Nie wie, czy coś się dzieje w sprawie Konwencji Stambulskiej, nie ma zdania na temat protestów kobiet – argumentowała.

Schmidt-Rodziewicz była pytana o to, jak reaguje na to, co w ostatnich tygodniach dzieje się na polskich ulicach, w tym na zachowanie policji i czy podejmuje jakieś interwencje. – Moje biuro reaguje na każdą prośbę o interwencję i pomoc, która do tego biura wpływa – odparła.

Oceniła przy tym, że “toczy się w Polsce być może zbyt ostry spór polityczny dotyczący kwestii ideologicznych”, ale jak dodała, “żyjemy w demokratycznym państwie i każdy ma prawo do manifestowania swoich poglądów”.

Źródło: tvn24.pl