Lista afer PiS

Aktualizowana lista, codziennie nowe afery władzy

Strona główna Polityka krajowa Konfederacja Konfederacja ostro: PiS wprowadza przymus szczepień

Konfederacja ostro: PiS wprowadza przymus szczepień

[Counter-Box id="1"]

Pierwszymi królikami doświadczalnymi zostaną żołnierze

Reklamy

“PiS stopniowo wprowadza obowiązek szczepień przeciwko COVID-19, a teraz eksperymentuje na polskich żołnierzach” – oświadczyli przedstawiciele Konfederacji. Poseł Janusz Korwin-Mikke zaznaczył, że jeżeli ludzie chcą się szczepić, to mogą ryzykować, ale przymus jest niedopuszczalny.

Politycy Konfederacji odnieśli się do rozpoczętych kilka dni temu szczepień przeciwko COVID-19. Szczepionki są darmowe, dobrowolne i dwudawkowe. Program szczepień zakłada cztery etapy przeprowadzania zabiegów.

Skarbnik Konfederacji mec. Michał Wawer przekonywał, że przykładem przymuszania do szczepienia, a nie zachęcania, jest decyzja resortu obrony ws. szczepienia żołnierzy. Zapowiedział, że Konfederacja będzie w tej sprawie interweniować i “bronić żołnierzy przed bezprawnym i niezgodnym z deklaracjami rządu wprowadzaniem obowiązku szczepień”.

Chodzi o upublicznione pismo dyrektora Departamentu Kadr MON. Poinformowano w nim, że tylko żołnierze zaszczepieni na COVID-19 będą kierowani na kursy i szkolenia. Będą także wyznaczani na stanowiska służbowe poza granicami państwa. Dobrowolne zaczepienie się będzie miało wpływ na opinię służbową żołnierza.

Źródło: interia.pl

Poprzedni artykułPSL liderem politycznej aktywności w sprawie RPO. PiS w narożniku
Następny artykułPrawdziwe poparcie dla zjednoczonej prawicy spadło poniżej 30%