Przed końcem roku zaroiło się od różnych sondaży, które mają poprawić nastrój Kaczyńskiego. Niedorzeczny sondaż w “Do rzeczy” triumfalnie ogłasza 39,5% poparcia a Wirtualna Polska mówi o 33%. Gdyby sondaż zlecił TVPiS byłoby zapewne 90%. Ale prawdziwy obraz poparcia dla zjednoczonych przy korycie jest zupełnie inny. To już nie czasy, gdy ludzie w górach czy na wsi popieraliby bezkrytycznie PiS.

Realne poparcie dla PiS oscyluje wokół 25% i musi spadać. Elektorat głosuje rozsądnie, ale widząc co się dzieje będzie odpływał w stronę lewicy i w stronę centrum.

Reklamy

Wygląda na to, że sondażowa kampania propagandowa jest robiona głównie na potrzeby dobrego humoru Kaczyńskiego, który utrzymywany jest w sztucznym świecie informacji z TVPiS i zaprzyjaźnionych gazet. Ten ich wirtualny świat jest kompletnie odrealniony.

PiS nie wygra już żadnych wyborów. Dzisiaj realnie liczą się ludowcy, ruch Hołowni, lewica i Koalicja Obywatelska. Konfederacja może zawalczyć o 5-6%, pod warunkiem że schowa kontrowersyjne postaci.

Poprzedni artykułKonfederacja ostro: PiS wprowadza przymus szczepień
Następny artykułZiobro przegrał w sądzie. Teraz ma ujawnić raporty z “sądolotka”